3. Znalezione patyki do akwarium?

Patyki i patyczki, gałęzie, korzenie, łupiny kokosów to świetne elementy do tworzenia kryjówek dla ryb zamiast zakupionych w sklepie sztucznych domków, statków itp. Znaleziony na plaży, wygładzony przez morskie fale patyk, może być świetną pamiątką znad morza, którą będziemy na co dzień podziwiać w akwarium. Sama przywiozłam kilka mniejszych i większych patyków z plaży, ale zanim włożę je do akwarium, muszę je odpowiednio przygotować.

Wybrany korzeń czy patyk gotuję w wodzie z solą (kilka łyżek na garnek) przez około pół godziny. Jeśli widzę, że wydziela się kolor, wymieniam wodę – czasem parę razy – aż przestanie się zabarwiać. Tak samo robię z łupiną kokosa. Kiedyś kupiłam kokosy w sklepie, żeby zrobić z nich kryjówki i ozdoby do akwarium.

Gotowanie patyków, gałęzi czy łupin kokosów likwiduje bakterie i zanieczyszczenia, które mogłyby zaszkodzić rybom. Nie mogę się już doczekać, kiedy przygotuję odpowiednio swoje nadmorskie patyczki i umieszczę je w akwarium. Z niektórych będę musiała zrezygnować, bo są bardzo lekkie i z pewnością uniosą się na wodzie. Inne z kolei są tak duże, że nie wiem, w czym mam je wygotować. Pomartwię się tym w domu, szkoda mi ich tutaj zostawić, są naprawdę okazałe 🙂 .

Mam akwarium od dwóch lat. Przez ten czas zdobyłam sporo informacji na temat akwarystyki, trochę doświadczyłam, z niejednym problemem sobie poradziłam. Wszystko we współpracy z mężem - akwarystyka to nasze wspólne hobby. Od 60 litrów przeszliśmy do 200. Na blogu dzielę się zdobytą wiedzą, a także przeżyciami codziennego dnia z rybkami :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *